بازدید دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری  از بندر خرمشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، سردارسرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با حضور در بندر خرمشهر سلام گرم رهبر معظم انقلاب اسلامی را به  مردم شهید پرور خرمشهر و آبادان ابلاغ نمودند.

سردارسرلشکر پاسدار دکتر سید یحیی رحیم صفوی  عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) به همراه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه  به منظور بازدید علمی و آشنایی بیشتر دانشجویان این دانشگاه با موقعیت اقتصادی و استراتژیک بندر خرمشهر در این بندر حضور و از آن بازدید بعمل آوردند.

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با ابراز خرسندی از رونق دوباره بندرخرمشهر بعد از جنگ تحمیلی  به موقعیت استراتژیک این بندر اشاره کرد و افزود : پس از انهدام زیر ساخت های بندر خرمشهر توسط رژیم بعث عراق، فعالیت بازسازی در این بندر با توجه به اهمیت آن در رشد اقتصادی منطقه آغاز شد و هم اکنون عملیات بندری بیش از 5/1 میلیون تن کالا در سال  در این بندر آزاد کشور صورت می پذیرد که رونق اقتصادی منطقه را به دنبال داشته است و این نشان از موفق بودن  بازسازی  و همت مردم این خطه از کشور در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد  .

سردار صفوی باز سازی زیر ساخت های بندر خرمشهر را بدست متخصصان، مهندسین داخلی و کارکنان آن غرور آفرین و مایه افتخار ایران اسلامی دانست و یاد و خاطره شهدای بزرگوار این خطه از کشور که جان خود را در راه آزاد سازی خرمشهر قهرمان نثار کردند گرامی داشت.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع)  با اشاره به روابط خوب و حسنه جمهوری اسلامی ایران با کشور دوست و برادر عراق، به خط ریلی این بندر تا بندر بصره عراق اشاره و ابراز امیدواری کرد با اتصال راه آهن بندر خرمشهر به مرز شلمچه و بندر بصره ، تبادلات  اقتصادی خوبی با دولت و ملت مسلمان عراق از این طریق صورت بپذیرد.

وی با ابراز خرسندی از اقدامات مسئولین سازمان بنادرو دریانوردی در شناورسازی مغروقه ها و لایروبی اروند و کارون ، تصریح کرد : با پایان یافتن شناور سازی کلیه مغروقه ها و لایروبی اروند و کارون به یاری خداوند  تحول اقتصادی قابل توجهی در منطقه رخ خواهد داد.

 

بازدید سردار صفوی1

 

 

 

بازدید سردار صفوی2

 

بازدید سردار صفوی3

 

 

بازدید سردار صفوی7

 

   

بازدید سردار صفوی5

 

 

بازدید سردار صفوی8

 

 

بازدید سردار صفوی4

 

 

۲۲ دی ۱۳۹۰ ۲۰:۴۱
روابط عمومی |
کد خبر : ۱۰,۲۹۹
کلیدواژه ها: بازدید سردار صفوی

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید