در بازدید معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور از زیرساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی؛
معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور از زیرساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی در بازدید مطرح کرد: به دلیل اینکه بخشی از واردات کالاهای اساسی کشور از روسیه و کشورهای حاشیه خزر و اوراسیا از این بندرگاه وارد می شود انزلی می تواند نقش تاثیر گذاری در این خصوص داشته باشد.
برنامه ریزی های لازم برای آینده مجتمع بندری انزلی / نقش موثر بندرانزلی در صادرات و واردات کالاهای اساسی کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، ظهر امروز چهارشنبه 8 آبان ماه معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهور به همراه مدیر کل حوزه معاونت هماهنگی و نظارت، رییس امور اقتصادی و بازرگانی، رییس امور تولیدی و زیربنایی و مدیر حوزه معاونت اقتصادی معاون اول رییس جمهور، معاونت مهندسی و امور توسعه زیربنایی و عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و همچنین نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس از ظرفیت های توسعه ای بندرگاه انزلی بازدید و نشستی را برگزار کردند.

سعید شیرکوند؛معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در این نشست با بیان اینکه ساماندهی امور جاری کشور تا پایان امسال از مهمترین اولویت های دولت است، اظهار داشت: اقتصاد کشور از سیر نزولی مدنظر دشمنان به سوی روند رو به رشد تغییر مسیر داده و با قدرت در حال حرکت است.

وی با اشاره به توانمندی ها و زیرساخت های مناسب مجتمع بندر انزلی در رفع نیازهای کالاهای اساسی کشور خاطرنشان کرد: ترکیب واردات کالا در بندرانزلی ثابت تر از گذشته شده و در کنار  بررسی عملکرد گذشته، برنامه ریزی لازم برای آینده این بندر شکل گرفته و مشکلات انتقال کالا و جابجایی در انتقال کالا از برخی بنادر جنوبی به شمالی رفع شده است.

شیرکوند با بیان اینکه در گذشته وارد کننده چوب و آهن آلات بودیم و محل تخلیه حجم بسیاری از آن توسط بندرانزلی بوده، اذعان داشت: امروز در حال پیگیری صادرات آنان هستیم و برنامه ریزی لازم برای آینده مجتمع بندری انزلی شکل گرفته و مشکلات انتقال کالا و جابجایی در انتقال کالا از برخی بنادر جنوبی به شمالی رفع شده است.

 معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه در گذشته بنادر شمال الویت نخست نبودند اما امروز متفاوت است، گفت: در جنگ اقتصادی به سر می بریم و از تمام ظرفت های خود به نحوه احسنت بهره خواهیم برد که در همین راستا به دلیل اینکه بخشی از واردات کالاهای اساسی کشور از روسیه و کشورهای حاشیه خزر و اوراسیا از این بندرگاه وارد می شود انزلی می تواند نقش تاثیر گذاری در این خصوص داشته باشد.

وی در خصوص رفع رسوب کالا در مجتمع بندری انزلی، متذکر شد: متاسفانه به دلیل مشکلات بین چند دستگاه اجرایی از جمله بانک مرکزی، موسسه استاندارد، دامپزشکی و جهاد کشاورزی با مشکل رسوب برخی کالاها مواجه شده که تلاش می شود این مشکلات کاهش یافته و مدت زمان ترخیص کالا در این بندر پرسابقه کاهش یافته و اختلال های بین دستگاه های اجرایی از بین برود.

 شیرکوند با اشاره به گردشگری دریایی تصریح کرد: باید حمایت بیشتری در خصوص گردشگری دریایی صورت گیرد و فرهنگ سازی مناسب در این راستا ایجاد شود که همکاری مسئولین می توان شاهد توسعه باشیم زیرا گردشگری از محورهای توسعه است.

معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور  با اشاره به لزوم لایروبی تالاب انزلی در راستای توسعه گردشگری این شهر ساحلی افزود: با توجه به مشکلات موجود در خصوص لایروبی تالاب بین المللی انزلی به عنوان یک ثروت ملی مقرر شد تا بنادر و دریانوردی با هماهنگی استانداری گیلان لایروبی بخشی از تله های رسوب گیر تالاب را انجام داده تا شرایط بهتری برای گردشگری شهرستان بندرانزلی فراهم شود.

وی در پایان با اشاره به بازدید از کشتی تفریحی میرزا کوچگ خان یادآور شد: با توجه به این بازدید مقرر شد این کشتی در مدت چهار ماه آینده راه اندازی و به حرکت در آید تا گردشگری گیلان و بندرانزلی بیش از پیش رونق یابد.

۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴
کد خبر : ۴۸,۴۳۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید