آنسوی دریاها  در 16 آبان 98/ از  برخورد کشتی باری با کشتی مسافری در بندر روستاک تا آغاز پروژه پیشران کشتی به کمک باد
** رفع توقیف کشتی کانتینری کانادایی
کشتی کانتینر SEASPAN FRASER پس از یک ماه توقیف در منطقه تانجون اوبان جزایر ریوا در اندونزی به سنگاپور رسید. این کشتی کانتینری که تحت اجاره خطوط کشتیرانی پی تی کاسکو است در تاریخ 29 سپتامبر سورابایا را به مقصد سنگاپور ترک کرد اما توسط نیروی دریایی اندونزی به دلایل نامشخص توقیف شد.

** برخورد کشتی باری دانمارکی با کشتی مسافری آلمانی در بندر روستاک
کشتی باری  DANICA VIOLET متعلق به دانمارک با کشتی مسافری BERLIN  برخورد کرد. این اتفاق در حال رخ داد که کشتی مسافری برلین در حال ترک بندر روستاک و عظیمت به مقصد گدسر بود.  ظاهراً هر دو کشتی خسارت هایی متحمل شده اند اما آسیبی به  خدمه و مسافران هردو کشتی وارد نشده است.
** ربوده شدن 9 خدمه کشتی جی جی اوگلند در آب های بنین
به گفته صاحب کشتی نروژی جی جی اوگلند،  نه نفر از خدمه این کشتی فله‌بر در اوایل صبح در نزدیکی سواحل  کوتونو بنین،  گروگان گرفته شدند. دزدان دریایی به این کشتی که در نزدیکی اسکله و در انتظار تخلیه بار خود بود حمله کردند.
** ضرورت رویکردهای جدید برای داشتن صنعت دریانوردی پاک
در گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی های تجدید پذیر آمده است که سوخت سنگین 82 درصد از نیازهای انرژی بخش حمل و نقل را پوشش می دهد. توجه به رویکردهای جدید در زمینه سوخت کشتی ها و مهار آلودگی در بخش حمل و نقل دریایی، نقشی اساسی در رسیدن به اهداف آب و هوای پاک خواهد داشت.

** پروژه پیشران کشتی به کمک باد به طور رسمی راه اندازی شد
پروژه پیشران کشتی با کمک باد WASP با کمک مالی صندوق توسعه منطقه ای اروپا به مبلغ 3.4 میلیون یورو به طور رسمی تصویب و راه اندازی شد. این پروژه دانشگاه ها و شرکت های  ارائه دهنده فن آوری کمک بادی را گردهم می آورد تا تحقیق، آزمایش و اعتبارسنجی راهکارهای عملی استفاده از پیشران های بادی را بررسی کنند.
** کشتی پس از 101 سال از زیر آبشار نیاگارا بیرون آمد
وقوع طوفان و سیلاب در آبشار نیاگارا باعث شد تا لاشه یک کشتی باری قدیمی مربوط به ۱۰۱ سال پیش از زیر آبشار بیرون بیاید، این کشتی در ماه اوت سال ۱۹۱۸ میلادی در مسیر رودخانه ای در حال حرکت بوده که نتوانسته در برابر قدرت کشندگی آبشار مقاومت کند و از آن ارتفاع سقوط می کند
۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۸
کد خبر : ۴۸,۴۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید