طی هفت ماهه سال جاری محقق شد؛
بارگیری محمولات کانتینری صادراتی در هفت ماهه سال جاری با 26 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به بیش 38 هزار TEUرسید.
افزایش 26 درصدی بارگیری کالای کانتینری صادراتی در بندر امام خمینی(ره)

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، مهران میدری معاون امور بندری و اقتصادی این اداره کل 18 آبان ماه سال جاری با اشاره به بارگیری 38 هزار و 439 TEU محمولات کانتینری تا پایان مهرماه جاری گفت: این محمولات صادراتی معادل 556 هزار و 832 تن بوده است.

میدری همچنین مجموع تخلیه و بارگیری انواع کالاهای کانتینری را در این مجتمع بزرگ بندری در هفت ماهه سال جاری را در حدود 60 هزار TEU  برشمرد که رشدی 12 درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می‌دهد.

وی  بهره وری حداکثری از ظرفیت پایانه کانتینری این مجتمع بزرگ بندری به منظور تحقق شعار رونق تولید را یکی از علل موفقیت در رشد بارگیری محمولات صادراتی عنوان کرده و افزود:  ارائه امکانات و تسهیلات مناسب به مشتریان کالاهای کانتینری، افزایش سرعت در انجام عملیات تخلیه و بارگیری و تلاش نیروهای عملیاتی پایانه کانتینری این مجتمع بندری در کنار نظارت مستمر کارشناسان بندری این اداره کل از عمده علل حصول این موفقیت برشمرد.

یادآور می‌شود همجواری مجتمع بندری امام خمینی(ره) در شمال غربی خلیج فارس با مجتمع صنایع پتروشیمی، توان بالقوه‌ای را برای رشد و تقویت صادرات محمولات صنعتی را فراهم ساخته است.

۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۸,۵۲۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید