وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه رویکردهای جدید در بنادر کشور در حال اجراست و این اطمینان وجود دارد که سیاست های اتخاذ شده نظام در بنادر پیاده می شود، گفت: با جذب هرچه بیشتر سرمایه گذار بخش خصوص می توانیم ضمن افزایش میزان تولید و حجم جایجایی بار، رونق هرچه بیشتر بنادر را رقم بزنیم.
وزیر راه و شهرسازی،‌محمد اسلامی، سازمان بنادر و دریانوردی

محمد اسلامی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در خصوص وضعیت کلی بنادر کشور در برهه کنونی و ارزیابی از روند فعالیت آن ها، اظهار کرد: بنادر به رغم اینکه کشور با تحریم روبه رو شده و دشمن در صدد است تا این ظرفیت کشور با رکورد مواجه شود، اما خدارا شاکریم فعالیت شبانه‌روزی مسئولان بنادر، تجار و رشد فعالیت صادراتی، موجب شده است که در سال 98 عملکرد بنادر در میزان واردات 7 درصد و در بخش صادرات 17 رشد پیدا کند.

وی ادامه داد: چنانچه روند مثبت صادراتی در بنادر با صادرات مواد معدنی همراه شود و جذابیت صادراتی و بستر فعالیت در این حوزه نیز فراهم شود، به طور حتم صادرات از بنادر کشور می تواند رشد بیشتری را تجربه کند و وضعیت بنادر را بیش از پیش رونق بخشد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت بندر چابهار به عنوان نمونه ای از بنادر کشور، بیان کرد: به طور مثال در بندر چابهار در سال 96 کمتر از 800 تن بار را جابجا شده بود اما در سال 97 میزان جابجایی بار از طریق این بندر به 2 میلیون و 400 هزار تن رسید و در سال 98 پیش بینی رشد بیشتری را داریم.

اسلامی افزود: یقینا با هماهنگی های لجستیکی و ترانزیتی با کشورهای آسیای میانه از جمله ازبکستان، افغانستان، قزاقستان، قرقیزستان و ترکمنستان می توانیم بار بیشتری را انتقال دهیم و درنتیجه افزایش حجم و عملیات تخلیه و بارگیری بار در بندر شهیدبهشتی چابهار نیز افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه بنادر کشور و حوزه لجستیک به منظور فعالیت هرچه بیشتر و بهتر نیازمند تولید بار است، اظهار کرد: اگر سرمایه گذاری بخش خصوصی به شکلی باشد که به تولید بار بیانجامد؛ هم شاهد افزایش میزان صادرات و هم رونق هرچه بیشتر فعالیت های بنادر کشور خواهیم بود.

۱۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۷
کد خبر : ۴۸,۷۵۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید