پیش بینی تخلیه و بارگیری 3.5 میلیون تن کالا تا پایان سال در بندر چابهار/تخفیف ٤٠ درصدی برای مبادله کالا بین بندر چابهار و بنادر هند/ ٣٤٠ هزار تن کالای اساسی از طریق بندر چابهار وارد کشور شد/ رونق اشتغ
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت چابهار، اظهار کرد: با ورود هر یک میلیون تن کالا از طریق بندر چابهار، هزار و 300 شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می شود.
وی با اشاره به قرارگیری بندر چابهار در مسیر توسعه ادامه داد: با توجه به این که بندر چابهار، قابلیت پذیرش 3 میلیون و 200 هزار تن کالای اساسی سهم استان های شرقی را دارد، موضوع در دست پیگیری قرار گرفت و به واسطه اقدام های انجام شده امسال 340 هزار تن کالای اساسی از طریق بندر چابهار وارد کشور شد.
آقایی از طرح توسعه بندر شهید بهشتی به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های زیرساختی کشور یاد کرد و افزود:  فاز نخست این طرح به بهره برداری رسیده و عملیات فازهای بعدی در دست اجراست.
به گفته وی، در سال 97 برای اولین بار 2 میلیون و 400 هزار تن کالا در بندر چابهار تخلیه شد که در طول تاریخ این بندر بی نظیر بود، پیش بینی می شود تا پایان امسال نیز حدود 3 میلیون و 500 هزار تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ایجاد ترافیک بار و کالا در بندر چابهار را از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی اعلام و اظهار کرد: در این راستا علاوه بر مشوق هایی که این سازمان برای صاحبان کالا در بندر چابهار در نظر گرفته، تخفیف های بین المللی نیز در این بندر داده می شود، در این راستا به کالاهایی که در مسیر بندر شهید بهشتی و بنادر هند جابه جا می شود 40 درصد تخفیف توسط بنادر هندوستان تعلق می گیرد.
۸ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۴
کد خبر : ۴۸,۹۷۲
کلیدواژه ها: تخلیه و بارگیری،بندر چابهار،تخفیف ٤٠ درصدی

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید