مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در خطبه های نماز جمعه اهل سنت چابهار اعلام کرد:
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پیش بینی می کنیم تا پایان امسال حدود 3 میلیون و 500 هزار تن کالا در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شود.
پیش بینی تخلیه و بارگیری 3.5 میلیون تن کالا تا پایان سال در بندر چابهار/ تخفیف 40 درصدی برای مبادله کالا بین بندر چابهار و بنادر هند/ رونق اشتغال با ایجاد ترافیک بار و کالا در بندر چابهار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی در خطبه های نماز جمعه اهل سنت چابهار اظهار کرد: با ورود هر یک میلیون تن کالا از طریق بندر چابهار، هزار و 300 شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم در استان ایجاد می شود، این مهم نشانگر کار عظیمی است که در منطقه صورت پذیرفته است.

وی با اشاره به قرارگیری بندر چابهار در مسیر توسعه ادامه داد: با توجه به این که بندر چابهار قابلیت پذیرش 3 میلیون و 200 هزار تن کالای اساسی سهم استان های شرقی را دارد، موضوع در دست پیگیری قرار گرفت و به واسطه اقدام ها و پیگیری های انجام شده امسال 340 هزار تن کالای اساسی از طریق این بندر استراتژیک وارد کشور شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به پهلوگیری 3 فروند کشتی دام زنده در بندر چابهار و انتقال 9 کشتی گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق این بندر تصریح کرد: با تردد کامیون های حامل بار از بندر چابهار به سمت مرز میلک و دیگر مقاصد، در شقوق مختلف خدمات رسانی رونق بسزایی ایجاد شده و تاثیر زیادی در توسعه اشتغال منطقه به همراه داشته است.

آقایی از طرح توسعه بندر شهید بهشتی به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های زیرساختی کشور یاد کرد و افزود: این طرح به برکت نجابت مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران احداث می شود که فاز نخست آن به بهره برداری رسیده و عملیات فازهای بعدی نیز در دست اجراست.

به گفته وی، در سال 97 برای اولین بار 2 میلیون و 400 هزار تن کالا در بندر چابهار تخلیه شد که در طول تاریخ این بندر بی نظیر بود، پیش بینی می کنیم تا پایان امسال نیز حدود 3 میلیون و 500 هزار تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ایجاد ترافیک بار و کالا در بندر چابهار را از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی اعلام و اظهار کرد: در این راستا علاوه بر مشوق هایی که این سازمان برای صاحبان کالا در بندر چابهار در نظر گرفته، تخفیف های بین المللی نیز در این بندر محقق شده است و در این راستا به کالاهایی که در مسیر بندر شهید بهشتی و بنادر هند جابه جا می شود 40 درصد تخفیف توسط بنادر هندوستان تعلق می گیرد.

۸ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷
کد خبر : ۴۸,۹۷۸
کلیدواژه ها: بهروز آقایی، نماز جمعه، بندر چابهار، تخلیه و بارگیری، رونق اشتغال

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید