در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از بنادر استان گیلان مطرح شد:
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از بنادر استان گیلان گفت: اتصال بندر انزلی به خطوط ریلی یکی دیگر از موضوعات مهمی بود که وزیر بر آن تاکید داشتند و نحوه اتصال بندر انزلی به کنار گذر انزلی و خطوط ریلی از جمله مواردی بود مشاوران توضیحات لازم را برای وزیر دادند و ایشان نیز از نزدیک منطقه را بررسی کردند.
تاکید وزیر راه بر اتصال بندر انزلی به خطوط ریلی/ انتقال مواد سوختی به خارج از محدوده بندر/ حمل و نقل چند وجهی در دستور کار بنادر گیلان

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، امروز پنجشنبه ۱۲ دی ماه وزیر راه و شهرسازی به همراه مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مدیر منطقه ویژه آستارا به ترتیب از بنادر آستارا و انزلی بازدید به عمل آورد.

دکتر حمیدرضا آبایی؛ مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مدیر منطقه ویژه آستارا در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از بنادر استان گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه با توجه به تاکید رئیس جمهور برای استفاده از حمل و نقل ریلی و ترکیبی (چند وجهی) در همین راستا وزیر راه از محیط بندری و شرایط ریلی استان گیلان بازدید کردند، گفت: وزیر راه از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های بندر آستارا و انزلی و همچنین وضعیت رسیدن ریل به این محدوده و استفاده از بارهای دریایی که می‌توانند به سمت حمل و نقل ریلی حرکت کنند، بازدید به عمل آوردند.

وی با بیان اینکه توضیحات کاملی در خصوص نحوه اجرای استفاده از حمل و نقل ترکیبی و استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل ریلی در راستای ساماندهی حمل و نقل ترکیبی در کشور ارائه شد، افزود: مقرر شد بررسی‌هایی انجام شده و با استفاده از ظرفیت‌های مشاور در این زمینه اقداماتی صورت گیرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به قرار گرفتن بندر انزلی و آستارا در محدوده شهری آمدن ریل قطعاً تبعاتی به دنبال خواهد داشت، گفت: این تبعات به ویژه در بندر آستارا که به این  موضوع توجه نشده بیشتر خواهد بود.

 مدیر منطقه ویژه آستارا ادامه داد: مقرر شد محدوده‌ای در نظر بگیریم و با حمل و نقل زمینی کالاهایی که قابلیت حمل ریلی دارند به بارانداز منتقل شده و از آنجا با ریل به مسیر خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه اتصال بندر انزلی به خطوط ریلی یکی دیگر از موضوعات مهمی بود که وزیر بر آن تاکید داشتند، گفت: نحوه اتصال بندر انزلی به کنار گذر انزلی و خطوط ریلی از جمله مواردی بود مشاوران توضیحات لازم را برای وزیر دادند و ایشان نیز از نزدیک منطقه را بررسی کردند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به اینکه پتانسیل جدیدی که در بندرانزلی ایجاد شده و امکانات سوختی که در بندر برای استفاده از حمل و نقل لوله‌ای ایجاد شده نیز مورد تأکید قرار گرفت، اظهار کرد: یکی از این پتانسیل‌ها وجود لوله انتقال سوخت انزلی به رشت که با ایجاد مخازن به آن می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

آبایی با بیان اینکه با توجه به راه اندازی دلفین‌هایی موجود در بندر می‌توانیم انتقال مواد سوختی به خارج از محدوده بندر را نیز در دستور کار داشته باشیم، گفت: وزیر راه در این بازدید در خصوص نوسازی تجهیزات و زیرساخت بندر انزلی نیز قول مساعدی برای جلب حمایت‌ها را دادند.

وی همچنین به تأکید وزیر راه بر استفاده از توانمندی شرکت‌های داخلی برای حوزه کشتی سازی نیز اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم در حوزه کشتی سازی به ویژه کشتی‌های تفریحی همچون کروز در محدوده بندر از ظرفیت شرکت‌های داخلی کشور در راستای رونق تولید بهره‌گیری کنیم.

۱۲ دی ۱۳۹۸ ۱۸:۲۴
کد خبر : ۴۹,۰۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید