مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش 5درصدی عملیات جابجایی تعداد کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران خبر داد.
عملیات کانیتنری در بندر شهید رجایی به مرز 1.2میلیونTEU رسید/ رشد 5درصدی کانتینرهای صادراتی و ترانشیپی

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، "اله مراد عفیفی پور" با تشریح عملکرد کانتینری بندر شهید رجایی ، اظهار داشت: طی دوره زمانی اول فروردین تا ابتدای دی ماه 98، یک میلیون و 175 هزار و 360 TEU کانتینر(هر تی ای یو معادل یک کانتینر ۲۰ فوت) در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از مجموع 997 هزار TEU کانتینر پر تخلیه و بارگیری شده طی نه ماهه اخیر، نزدیک به 220 هزارTEU ترانشیپ شده است که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته افزایش 5درصدی داشته است.

عفیفی پور اضافه کرد: همچنین 130 هزار TEU کانتینر مربوط به محموله‌های ترانزیتی بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی افزون بر 275 هزار TEU کانتینر صادراتی با رشد 5 درصدی و 372 هزار TEU کانتینر وارداتی با کاهش 16درصدی در این بندر خبر داد.

شایان ذکر است، بندر شهید رجایی با بهره‌مندی از دو پایانه‌ بزرگ کانتینری و برخورداری از 30 گنتری کرین(جرثقیل کشتی به ساحل)، به‌عنوان بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران محسوب می‌شود که تخلیه و بارگیری ۸۵ درصد کالاهای کانتینری در سطح کل بنادر کشور را بر عهده دارد.

واحد اطلاعات و اخبار

۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۴۵
کد خبر : ۴۹,۰۴۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید