مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: برآورد ارزش افزوده بندر امیرآباد بر اساس مطالعات پژوهشی صورت گرفته در دانشگاه مازندران 8 هزار و 685 میلیارد ریال است.
فرصت شغلی ایجاد شده در پروژه های بخش خصوصی بندر امیرآباد 2 هزارو 419 نفر است/ برآورد ارزش افزوده بندر امیرآباد 8 هزار و 685 میلیارد ریال است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش رضوانی با بیان اینکه ارزش افزوده فعالیت های منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد در 3 بخش صنعتی، دولتی و حمل و نقل آبی  8 هزار و 685 میلیارد ریال برآورد شده است، ادامه داد: از این میزان 8 هزارو 87 میلیارد ریال در بخش صنعتی ، 513 میلیارد ریال در بخش دولتی و 85 میلیارد ریال نیز در حمل و نقل آبی است.
وی به جایگاه اجتماعی بندر امیرآباد در ایجاد اشتغال استان اشاره کرد و اظهار داشت: کل فرصت شغلی ایجاد شده در پروژه های بخش خصوصی بندر امیرآباد 2 هزارو 419 نفر است که هزارو 147 فرصت شغلی در پروژه های به بهره برداری رسیده ایجاد شده و هزارو 272 فرصت شغلی نیز پس از پایان پروژه های در حال ساخت ایجاد می شود.
مدیر بندرامیرآباد با اشاره به اینکه بخش تولید در این بندر بیشترین فراوانی را در ایجاد فرصت های شغلی در منطقه دارد یادآور شد: با ایجاد یک فرصت شغلی در بندرامیرآباد 5.7 شغل غیرمستقیم در استان به وجود می آید.
منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با 15 پست اسکله و ظرفیت اسمی 7.5 میلیون تن در سال و هزارو 60 هکتار اراضی پسکرانه به عنوان بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر به شمار می آید.
۲۳ دی ۱۳۹۸ ۱۳:۰۱
کد خبر : ۴۹,۱۴۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید