با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت؛
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ضرورت توجه به اصول و مبانی در انجام ممیزی ها در سازمان بنادر، گفت: ادارات کل و صاحبان فرایند در ساختار مدیریتی باید روی فرایندها تمرکز داشته باشند و ممیزی های پیشین و عدم انطباق های جزیی و کلی قبلی را الگو قرار دهند.
افتتاح ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت در سازمان بنادر/ ممیزی داخلی در سازمان بنادر مبتنی بر ریسک و فرآیند محور است/ تمدید گواهینامه بین المللی سازمان بنادر در سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 ویرایش 2015
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در افتتاح ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت ( QMS) ستاد مرکزی  سازمان بنادر و دریانوردی خاطر نشان کرد: گذراندن ممیزی داخلی، داشتن اهتمام بر روی سیستم ها و ایفای وظایف در چارچوب های تعیین شده، کمک می کند تا سازمان بنادر را به عنوان یک مجموعه یکپارچه و فرآیند محور بشناسیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه بنادر  باید در ساختار اجرایی،  به راهبرد های سازمانی در ممیزی داخلی اهتمام ویژه داشته باشند و این روند را دنبال کنند، اظهار داشت: لازم است بنادر از چارچوب ها فاصله نگیرند و کماکان بر روی سیستم های مدیریت کیفیت تمرکز داشته باشند.
بر اساس این گزارش، همچنین محمد قائم تاجگردون؛ مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر از تمدیدی گواهینامه بین المللی این سازمان در سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 ویرایش 2015 در اردیبهشت ماه امسال خبر داد و توضیح داد: ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت با هدف گذراندن ممیزی بیرونی پیش رو در اردیبهشت سال آینده صورت می گیرد.
به گفته تاجگردن، در این ممیزی بیش از 20 اداره کل در 13 گروه فرآیندی و بالغ بر 52 فرایند پیاده سازی شده، ممیزی می شوند.
وی افزود: ممیزی سیستم مدیریت کیفیت ( QMS) ستاد مرکزی سازمان بنادر و دریانوردی با رویکرد مبتنی بر ریسک انجام می شود، در این رویکرد سیستم ها ممیزی می شوند.
تاجگردون با بیان اینکه ممیزی بر اساس نمونه برداری و ثبت شواهد عینی خواهد بود، خاطر نشان کرد: گزارش نهایی این ممیزی در قالب سه گروه نقاط مثبت، فرصت هایی برای بهبود و عده انطباق های احتمالی گزارش خواهد شد.
 
۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳
کد خبر : ۴۹,۱۹۲
کلیدواژه ها: سازمان بنادر ، ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت، محمد راستاد

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید