در سفر به سیستان و بلوچستان اعلام شد:
رئیس جمهور گفت: بندر چابهار، بندر بسیار مهمی است و در آینده یکی از بنادر بسیار عظیم کشور خواهد بود.
آینده بندر چابهار در نگاه رئیس جمهور/نقش کلیدی بندر چابهار در حمل و نقل کشورهای منطقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که در چابهار برگزار شد اظهار کرد: سیستان و بلوچستان از نظر استراتژیک از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است، این استان پیشانی امنیتی کل ایران محسوب می شود و جایی است که کشور را به اقیانوس متصل می کند.

وی با بیان این که از طریق این استان می توان اتصال شمال و جنوب منطقه را به وجود آورد ادامه داد: به همین دلیل است که از آغاز دولت یازدهم تلاش فراوانی برای توسعه بندر چابهار انجام شد، ظرفیت آن به 8.6 میلیون تن رسید و فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی به بهره برداری رسید.

رئیس جمهور با تاکید بر این که بعد از افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی، توسعه بسیار خوبی در این بندر به وجود آمده است و همچنان ادامه خواهد داشت افزود: به واسطه اقدام های انجام شده اکنون ظرفیت بندر چابهار به 11 میلیون تن رسیده است که باید به این ظرفیت افزوده شود.

به گفته روحانی، با توجه به اهمیت بندر چابهار می توان بخش بزرگی از حمل و نقل کالا برای ایران، هند، افغانستان، کشورهای شمالی، آسیای مرکزی، قفقاز و حتی اروپا را از طریق این بندر انجام داد.

وی تاکید کرد: توسعه بندر چابهار اقدام بزرگی بود که این دولت ادامه داد و تا پایان دولت دوازدهم نیز تداوم دارد.

۲۹ دی ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶
کد خبر : ۴۹,۱۹۶
کلیدواژه ها: رئیس جمهور، توسعه بندر چابهار، حمل و نقل کالا، اقیانوس

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید