در ١٢ ماهه سال ٩٨ محقق شد؛
تخلیه و بارگیری دوازده ماهه‌ی کالاهای نفتی و غیرنفتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) سال ٩٨، با ٩ درصد رشد به ۴۴ میلیون و ۶٨۴ هزار و ٧٣۴ تن رسید.
تخلیه و بارگیری بیش از ۴۴ میلیون تن کالا در بندرامام‌خمینی(ره)

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی‌(ره) ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: همچنین در این بازه زمانی میزان ١۵ میلیون و ۴٧٣ هزار و ٣٧۶ تن کالای اساسی مشتمل بر ذرت، جو، کنجاله، دانه روغنی، شکرخام، روغن خوراکی، برنج و گندم در این مجتمع بزرگ بندری تخلیه شده است که ٢٧ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه در سال ٩٧ نشان می‌دهد.
دریس در ادامه افزود: بارگیری کالاهای متفرقه(جنرال کارگو) مشتمل بر تجهیزات و لوازم کارخانه و قفسه چوبی با ۵٢ درصد رشد، کالای کیسه‌ای شامل سیمان با ٣٨ درصد، فله‌ی خشک مشتمل بر کود‌شیمیایی، سرباره‌ی فلزات، گنداله‌ی آهن، کلینکر، خاک‌های معدنی، پودرسنگ آهن با ٢٧ درصد و کالاهای کانتینری با ٢۴ درصد بیشترین رشد را بین کالاهای بارگیری شده در ١٢ ماهه‌ی سال ٩٨ به خود اختصاص دادند و در مجموع با ٢ درصد رشد به ١٠ میلیون و ٢١٨ هزار و ۴۶٣ تن رسید.
یادآور می شود منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) با مساحت 1044 هکتار بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری است که نقش مهمی در تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی کشور ایفا می کند.

۹ فروردین ۱۳۹۹ ۲۰:۱۸
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۹,۸۳۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید