اعلام اقدامات سازمان بنادر در حوزه زیرساخت و سرمایه گذاری در سال 98؛
سازمان بنادر و دریانوردی در سال 98 اقدمات بسیار متعددی را در حوزه توسعه زیرساخت و سرمایه گذاری در بنادر کشور انجام داده است که از جمله آن می توان به افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن، افزایش ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU و افزایش ظرفیت مسافری دریایی بنادر به 24.7 میلیون نفر اشاره کرد.
سازمان بنادر و دریانوردی، حوزه زیرساخت و سرمایه گذاری، عملکرد سال 1398

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان بنادر و دریانوردی در سال 98 اقدامات بسیار مهم و متفاوتی را در حوزه توسعه زیرساخت  و سرمایه گذاری در بنادر مدنظر قرار داد که افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن و افزایش ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU را می توان از جمله مهم ترین اقدامات در این راستا برشمرد.

افزایش ظرفیت مسافری دریایی بنادر به 24.7 میلیون نفر و راهبری ۳۵۰ پروژه عمرانی با ۱۰۰0 میلیارد تومان اعتبار و 2139 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بنادر، توسط سازمان بنادر و دریانوردی دو اقدام مهم دیگر در این بخش توسعه زیرساخت ها و سرمایه گذاری در بنادر بود که در سال 1398 مدنظر قرار گرفت.

پروژه های بنادر شهیدرجایی و شهیدبهشتی

ادامه اجرای فاز سوم توسعه بندر شهیدرجایی و طرح توسعه بندر شهیدبهشتی چابهار نیز دو پروژه متفاوت بود تا شاهد شکوفایی هرچه بیشتر آنها طی سال های آتی باشیم و بتوان عملکرد  بنادر یاد شده را در بخش های برنامه ریزی شده از جمله میزان و سرعت تخلیه و بارگیری ارتقاء داد.

بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو و تحویل آنها به اپراتورهای بندر شهیدرجایی یکی دیگر از اقداماتی است که در این بندر مدنظر قرار گرفت تا در کنار اجرای فاز سوم توسعه بندر شهیدرجایی رشد عملکرد بندر را در سال 99 و سال های پس از آن شاهد باشیم.

دو قرارداد ر راستای جذب سرمایه بخش خصوصی

عقد 10 قرارداد جذب سرمایه گذاری بخش غیر دولتی به میزان 5503 میلیارد تومان و نیز عقد قرارداد 5000 هزار میلیارد تومانی با بخش خصوصی برای ایجاد بزرگترین ترمینال مکانیزه مواد معدنی کشور در بندر شهیدرجایی دو اقدام دیگر در حوزه سرمایه گذاری در بنادر کشور است که به طور حتم می تواند رشد مناسبی را در بخش های مختلف اقتصادی و به ویژه در حوزه مواد معدنی به دنبال داشته باشد.

اقدامات بنادر چمخاله، انزلی، بوشهر، لنگه، چارک و لاوان

عملیات احداث بندر گردشگری چمخاله و بهره‌برداری از اسکله های نمونه تفریحی شناور در بندرانزلی از جمله اقدمات در حوزه گردشگری دریایی در بنادر شمالی کشور بود که می توان در راستای توجه هرچه بیشتر به حوزه گردشگری دریایی در شمال ایران به آن اشاره کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده می توان به خرید، حمل، نصب، راه اندازی و تحویل سامانه حفاظت الکترونیک (CCTV) بندر بوشهر و جزیره نگین و نیز بهره برداری از سه فروند اسکله فلزی پهلوگیری شناورهای امداد و نجات در بندر لنگه، چارک و جزیره لاوان و 2 فروند اسکله سوخت گیری شناورها در بندر لنگه اشاره کرد.

۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۰۴
کد خبر : ۴۹,۸۹۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید