مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر خبر داد:
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه انجام فاز اول طرح ویژه راهبردی توسعه پایدار و یکپارچه جزایر جنوبی در دستور کار قرار دارد، گفت: طرح ساماندهی 15 بندر کوچک ملکی در سال جاری تهیه می شود.
سازمان بنادر و دریانوردی، حمید خلیلی
حمید خلیلی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه انجام فاز اول طرح ویژه راهبردی توسعه پایدار و یکپارچه جزایر جنوبی کشور در سال 1399 در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد، اظهار داشت: تهیه اطلس مطالعات ژئوتکنیک برای بنادر کشور تهیه شده و ادامه مطالعات این بخش و نیز انجام مطالعات ساماندهی و توسعه بنادر کوچک ملکی شامل 15 بندر در سال جاری مدنظر قرار دارد.
 
وی ادامه داد: از دیگر برنامه های مهم سال جاری در بخش مهندسی سواحل و بنادر کشور انجام تدقیق پایش و شبیه سازی سواحل کشور، تکمیل شبکه ملی پایش مشخصه های دریایی کشور، ارتقای سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل، توسعه سامانه GIS بر اساس نیاز های جدید سازمان و بنادر و نیز انجام مطالعات لرزه خیزی و ایجاد لایه آن در سامانه GIS بخش دیگری از اهداف تعریف شده به منظور تحقق در سال 99 است.
 
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه انجام عملیات هیدروگرافی بنادر شمالی و جنوبی کشور یکی دیگر از برنامه های مهم سازمان بنادر و دریانوردی در سال جاری است، گفت: استقرار نرم افزار تصمیم‌یار تردد کشتی در بنادر ایران و استفاده عملی از آن در بنادر  و نیز انجام مطالعات و تصویب فاز 2 طرح جامع بنادر بازرگانی ایران توسط مراجع ذیربط داخلی و ابلاغ به ادارات کل ستادی و بنادر از دیگر برنامه هایی سال 99 است.
 
خلیلی با اشاره به اینکه توسعه ماژول های نرم افزار سامانه پیش بینی میدان های باد، موج و جریانات خلیج فارس و ردیابی آلودگی نفتی و اجسام شناور و نیمه مغروق در دستور کار قرار دارد، اعلام کرد: ترازیابی سالیانه درجه یک نقاط ارتفاعی و ایستگاه ها، طراحی و نصب و بهره برداری از نرم افزار VTS بنادر از دیگر اولویت ها است.
 
به گفته وی شروع مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی  خوزستان و انجام تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی سیستان و بلوچستان به میزان 50 درصد بخش دیگری از برنامه ها است.
۷ تیر ۱۳۹۹ ۰۸:۵۳
کد خبر : ۵۰,۳۹۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید